معرفی محصول

روغن حلشونده فرموله شده با تکنولوژی نانو مخصوص انواع دستگاههای ماشینکاری

این محصول یقینا جزو محصولات های تکنولوژی و بی همتا میباشد. فرمولاسیون این محصول حاصل سالها مطالعه و تحقیق و توسعه و ارتباط نزدیک با صنایع ماشینکاری کشور میباشد. این محصول تمامی مشکلات گذشته مربوط به استفاده از آب صابونهای مینرال، سنتتیک و نانو را بر طرف کرده و همچنین از لحاظ اقتصادی و زیست محیطی شرایط بسیار مطلوبی را برای مصرف کننده فراهم مینماید.

آب صابون شرکت شیمی صنعت

آب صابون شرکت شیمی صنعت

  

ویژگی های محصول

1) طول عمر روانکار:

روغن روانکار شرکت شیمی صنعت رشد سهند هیچگاه دچار فساد و بو گرفتگی نمی­شود دلیل این عدم فساد استفاده از آنتی باکتریال ها و یا افزاینده ها که عموما غیر مجاز و از لحاظ زیست محیطی غیر محاز است، نمی­باشد. به دلیل فرمولاسیون خاص روانکار هیچ باکتری توان رشد در این محیط را ندارد. طول عمر این روانکار 1 سال برآورد شده است.

در صورتی که اکثر روانکارهای موجود در بازار طول عمر کمی دارند (کمتر از 2 ماه) و فساد و بو گرفتگی آنها بعد از مدتی مشکلات بزرگی را ایجاد میکند. در مواردی شرکتهای سازنده افزاینده هایی را به عنوان آنتی باکتریال به مصرف کننده پیشنهاد میکنند که بسیار سمی و حساسیت زا میباشد.

آب صابون شرکت شیمی صنعت

آب صابون شرکت شیمی صنعت

2) پسماند آب صابون:

یکی از مشکلاتی که صنایع مصرف کننده آب صابون با آن درگیر می­باشند پسماند تولید شده می­باشد که دفع این نوع پسماند به دلیل اینکه جز پسماندهای ویژه و مخرب محیط زیست است، بسیار پر هزینه و مشکل آفرین است. در صورتی که روانکار تولید شده در شرکت شیمی صنعت رشد سهند باعث کاهش 90% پسماندهای تولیدی در صنایع هدف می­شود.

3) عملکرد فنی روانکار

با مقایسه میدانی طول عمر ابزار ماشینکاری که مستقیما با قدرت روان کنندگی و خنک کاری آب صابون در ارتباط است، نتایج زیر حاصل شد.

با استفاده از روغن آب صابون شرکت شیمی صنعت رشد سهند در دستگاههای ماشینکاری طول عمر ابزار به دو برابر قبل افزایش پیدا کرد و همچنین هزینه نگهداری دستگاه، به دلیل عدم رسوبات آب صابون که در روانکارهای قبلی به صورت کلوخه هایی از روغن در قسمتهای مختلف دستگاه نمود پیدا می­کرد و همچنین عدم ایجاد خوردگی و زنگ زدگی در روانکار جدید، به صورت محسوسی کاهش پیدا کرد.

4) بخارات آب صابون

میزان بخارات در روانکارها با میزان کاهش غلظت آنها بعد از شارژ اولیه اندازه گیری می­شود به صورتی که در روانکارهای موجود در بازار به صورت هفتگی نیاز به شارژ و سرریز کردن روانکار به دلیل کاهش غلظت آب صابون است.

با استفاده از روانکار شرکت شیمی صنعت رشد سهند نیاز به رفرش کردن و سرریز آب صابون به 3 ماه یکبار کاهش پیدا کرد که نشان دهنده عدم تبخیر شدن روانکار در طی فرآیند ماشینکاری می­باشد. که این پارامتر علاوه بر کاهش هزینه ها مانع ابتلای اپراتور به بیماریهای تنفسی ناشی از استنشاق بخارات روانکار می­گردد.

5) میزان مصرف روانکار

با توجه به بررسی های انجام شده در صنایعی که از روانکار شرکت شیمی صنعت رشد سهند استفاده میکنند، مشخص شد که میزان مصرف روانکار 90% کاهش پیدا کرده است.

آب صابون شرکت شیمی صنعت

آب صابون شرکت شیمی صنعت