اسپری خشک شویی چند منظوره چیست؟

اسپری خشک شویی چند منظوره چیست

ماشین برای بسیاری از افراد یک وسیله حمل و نقل ضروری است و به همین دلیل نگهداری و تمیز کردن آن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است که باید حتما آن را رعایت کند. همانطور که شستشوی بدنه ماشین و ظاهر آن به زیبایی ماشین کمک شایانی می کند شستشوی درون ماشین نیز برای حفظ زیبایی ماشین حیاتی و ضروری است.

پس رسیدگی به پاکیزگی درون خودرو از جمله صندلی ها و داشبورد ماشین از ضروریات تمیزکاری و شستشوی ماشین است که علاوه بر زیبایی به سلامت سرنشینان خودرو نیز مرتبط می باشد. شستشوی درون کابین ماشین به روش های متعدد و زیادی انجام می شود که از جمله معروف ترین آنها شستشو به روش سنتی و اسپری خشک شویی است. در روش شستشوی سنتی به دلیل استفاده زیاد از آب برای تمیز کاری هدر رفت آب بسیار زیاد می باشد.

اما امروزه به غیر از روش های سنتی موجود روش های بسیار نوین تری وجود دارد که از هدر رفت آب و همچنین زمان جلوگیری می کند. در سالهای اخیر استفاده از روکش صندلی برای تزیین داخل کابین ماشین و زیبایی ماشین بسیار رواج پیدا کرده است. اما نگهداری و شستشوی این روکش ها برای افراد تبدیل به کاری دشوار شده است از طرفی بسیاری از افراد زمان کافی برای شستشوی این روکش ها را ندارند.

در ادامه مقاله به بررسی مواردی که گفته شد می پردازیم و نکات کلید آن را برای شما بازگو می کنیم.

شستشوی کابین و روکش صندلی ماشین به روش سنتی

شستشوی کابین و روکش صندلی ماشین به روش سنتی​

روش سنتی شستشوی کابین و روکش صندلی خودرو به دو روش عمده انجام می شود. شستشوی روکش صندلی و کابین با استفاده از آب و مواد شوینده ، شستشوی ماشین با استفاده از کف.

برای شستشوی کابین و روکش ماشین با استفاده از روش های موجود که در بالا اشاره شد شما به یک سطل آب، تاید یا هر نوع مواد شوینده مورد استفاده و فرچه و یا دستمال برای شستشو نیاز دارید. در این روش ابتدا آب ولرم را با مقداری مواد شوینده قاطی می کنید و خوب هم میزنید تا به خوبی بای کدیگر قاطی شوند سپس محلول به دست آمده را بر روی دستمال و یا فرچه ریخته و با استفاده از آن شروع به تمیز کردن کابین و روکش ماشین کنید.

دقت داشته باشید که مقدار محلولی که بر روی دستمال یا فرچه می ریزید زیاد نباشد زیرا استفاده از محلول به مقدار زیاد باعث لکه انداختن روی روکش ها و یا کابین ماشین می شود. همچنین دقت داشته باشید که تمامی کابین ماشین را به یکباره با محلول تمیز نکنید و به صورت تکه ای تمیز کنید زیرا باقی ماندن مواد شوینده بر روی پارچه ماشین باعث لکه انداختن آن می شود.

پس از اینکه قسمتی از کابین یا روکش صندلی ماشین را با فرچه تمیز کردید با استفاده از یک دستمال خشک شروع به پاک کردن محلول مالیده شده روی روکش صندلی یا کابین کنید و دقت کنید که هیچ کثیفی باقی نمانده باشد.

روش دوم استفاده از کف برای تمیز کردن:

در این روش شما بایستی مقداری ماده شوینده ترجیحا تاید را با آب و صابون قاطی کنید و کف روی محلول به دست آمده را با استفاده از دستمال یا فرچه بر روی مکانی که میخواهید تمیز کنید بمالید. سپس با استفاده از یک دستمال خشک یا نم سطح آن را پاک کنید. این روش به دلیل سهولت انجام بیشتر از روش های دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

اما استفاده از روش های سنتی برای تمیز کردن علاوه بر وقت گیر بودن مضراتی نیز دارد. استفاده از تاید و یا شوینده های شیمیایی در طولانی مدت باعث آسیب به بافت پارچه می شود همچنین استفاده زیاد از این تکنیک های شستشو باعث بو گرفتن کابین و روکش صندلی و یا پارچه ها می شود. برای رفع این مشکل استفاده از اسپری خشک شویی توصیه می شود.

در روش شستشوی سنتی همانطور که اشاره شد استفاده از آب و شوینده به شدت بالا می باشد همچنین در این روش علاوه بر هدر رفت در آب و … زمان شستشو نیز بالا می رود.

شستشو بدون آب

شستشو بدون آب ​

در سالیان اخیر یکی از چندین روشی که مورد توجه رانندگان و کارواش ها قرار گرفته است استفاده از اسپری خشک شویی می باشد. در این روش نیازی به استفاده از آب و مواد شوینده نمی باشد تنها کافیست که با یک دستمال نم خاک ها و گرد و غبار روی پارچه روکش و یا کابین ماشین را پاک کنید.

سپس با استفاده از اسپری خشک شویی بر روی کابین ، پارچه یا مکان مورد نظر اسپری کرده و با استفاده از دستمال مکان مورد نظر را پاک کنید و از تمیزی کابین و یا روکش صندلی خود لذت ببرید. استفاده از اسپری خشک شویی به دلیل قدرت پاک کنندگی بسیار بالا و قوی تمامی لکه ها را از جمله خون، روغن و چربی، آلودگی و لکه ناشی از ریختن انواع جوهر، قهوه و چای را از بین می برد.

اسپری خشک شویی به دلیل استفاده از مواد نانو تکنولوژی در طولانی مدت به بافت پارچه و یا روکش صندلی ها آسیبی نمی زند و همچنین از بو گرفتن پارچه ها و سطح تمیز شده جلوگیری می کند.

استفاده از بهترین نوع شوینده برای تمیز کردن کابین ماشین و یا پارچه ها و روکش های خودرو از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است استفاده از اسپری خشک شویی نامناسب در طولانی مدت باعث آسیب رسیدن به بافت پارچه می شود و همچنین ممکن است که به بافت پارچه آسیب برسد و پارچه طی مدتی از بین برود و دیگر غیر قابل استفاده باشد به طوری که منجر به تعویض پارچه شود.

اسپری خشک شویی چند منظوره دکتر واش

اسپری خشک شویی چند منظوره دکتر واش​

شرکت دانش بنیان شیمی صنعت با مطالعات فراوان بر روی انواع اسپری خشک شویی موفق به تولید بهترین نوع اسپری خشک شویی برای استفاده عموم شده است. این نوع از اسپری خشک شویی با انواع پارچه های موجود در بازار سازگار بوده و هیچ آسیبی به پارچه ها و سطوح نمی رساند.

شما می توانید اسپری خشک شوی دکتر واش را بر روی انواع سطوح و انواع جنس پارچه، جیر و چرم و برزنت، داشبورد، فرمان و کلیه اجزای کابین ماشین رودری ها از هر جنسی اسپری کرده و آن را استفاده کنید. جهت تهییه اسپری خشک شویی دکتر واش می توانید کلیک کنید و تاثیر شگفت انگیز آن را روی سطوح و پارچه ها مشاهده کنید.

روش استفاده از اسپری خشک شویی دکتر واش

روش استفاده از اسپری خشک شویی دکتر واش ​

در ابتدا شما بایستی مقداری از اسپری خشک شویی دکتر واش را بر روی سطح مورد نظر اسپری کنید و با استفاده از یک اسفنج یا دستمال مواد اسپری شده را روی سطح بمالید و پس از چندین دقیقه با استفاده از یک دستمال نم مواد را به صورت دایره ای دوباره بر روی سطح بمالید و کل سطح مورد نظر را به اسپری آغشته کنید.

همانطور که گفتیم شما می توانید اسپری خشک شویی دکتر واش را روی انواع وسایل خانه نیز استفاده کنید. استفاده از اسپری خشک شویی دکتر واش روی مبل ها و فرش ها و… بسیار موثر می باشد. شما می توانید اسپری خشک شویی دکتر واش را روی انواع پارچه های مبل و فرش اسپری کرده با روش گفته شده تمیز کنید.

دقت داشته باشید اسپری که استفاده می کنید مطابق استاندارد های روز دنیا باشد زیرا برخی از اسپری خشک شویی موجود به دلیل استفاده کردن از مواد اولیه نامرغوب باعث آسیب به بافت پارچه می شوند پس باید در انتخاب بهترین نوع اسپری خشک شویی دقت عمل داشته باشید.

نتیجه گیری

نتیجه گیری

در این مقاله به بررسی شستشو بدون آب و اسپری خشک شویی پرداختیم و کاربرد های آن را به شما گفتیم. از جمله کاربرد های اسپری خشک شویی در تمیز کردن انواع پارچه ها با انواع جنس های موجود در بازار و حتی مبلمان و وسایل خانه می باشد.

همچنین در ادامه مطلب به مزایای اسپری خشک شویی پرداختیم و نکات کلیدی این محصول را برای شما برجسته کردیم همچنین روش شستشو با استفاده از اسپری خشک شویی را نیز آموزش دادیم. امید است این مطلب برای شما مفید واقع بوده باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
پیمایش به بالا
باز کردن چت
1
Scan the code
پشتیبانی شیمی صنعت
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟