مواد توشویی دکتر واش

پاکی و درخشندگی خودرو، لذت رانندگی را بیشتر می کند و احساس آرامش در خودرو هنگامی رخ می دهد که داخل اتومبیل شما مانند ظاهر آن آراسته و تمیز باشد.

روش های زیادی جهت شست و شوی داخل اتومبیل وجود دارد ولی پیروی از روش های اصولی و حرفه ای و استفاده از محصولات کارواش با کیفیت ، این امر را بسیار آسان کرده و نتایج مطلوبی درپی خواهد داشت.

قبل از شروع به پاک کردن داخل خودرو ابزارهایی مانند برس ، حوله ، جارو برقی و محصول توشویی دکتر واش را تهیه کنید سپس اقدامت زیر را به تریتب انجام دهید :

1) استفاده از جارو برقی : حتما هنگام پاک کردن کف خودرو و گوشه هایی از خودرو که امکان دسترسی به آن نیست ، به جاروبرقی و اتصالات مختلف آن نیاز خواهید داشت و یک وسیله کاربردی در تمیز کردن داخل خودرو محسوب می شود.

2) محصولات پاک کننده ی شیمیایی : برای قسمت های مختلفی همچون روکش خودرو ، موکت خودرو ، زیرپایی و سقف خودرو به محصولات پاک کننده ی شیمیایی نیاز خواهید داشت که مواد توشویی دکترواش توصیه می شود.

3) استفاده از حوله های میکروفیبری : برای دقت بیشتر در شست و شوی خودرو و انجام کار به نفع احسن و وسایلی همچون پارچه های نرم و حوله های میکروفیبری نیاز خواهیم داشت که بدون صدمه زدن و ایجاد خط و خش درخشندگی مورد نظر را به ارمغان بیاورند

4) استفاده از برس های مطلوب : استفاده از برس با اندازه ها و طرح های مختلف جهت پاکسازی گرد و غبار و منافذ هوا بسیار ضروری می باشد و برای توزیع یکپارچه مواد توشویی روی سطوح کاربرد زیادی دارد.

بعد از تهیه موارد ذکر شده شروع به پاکسازی داخل خودرو میکنیم.

مرحله اول ) ابتدا محصول کنسانتره دکتر واش را به نسبت 1 به 4 با آب نسبتا گرم مخلوط کنید و سپس زیرپایی های موجود روی موکت خودرو را برداشته و با ترکیب آماده شده شست و شو دهید.

مرحله دوم ) با استفاده از جاروبرقی گرد و غبار و آلودگی های موجود در سطح موکت را از بین ببرید و با استفاده از یک برس محصول دکتر واش را بر روی موکت پخش کنید و به مدت 10 دقیقه شست و شو دهید. مراقب باشید موکت را زیاد خیس نکنید زیرا زمینه رشد کپک را فراهم می کند.

مرحله سوم ) تشک صندلی ها را به آرامی جدا کرده و به بیرون خودرو منتقل کنید. سپس آنرا تکان داده و گرد و غبار موجود را از بین ببرید سپس با مواد شوینده و با یک شیلنگ فشار قوی شست و شو دهید و بعد از خشک شدن مجددا در جای اصلی خود قرار دهید.

مرحله چهارم ) روکش های صندلی میتوانند انواع مختلفی داشته باشند مانند روکش های چرمی و پارچه ای که هرکدام به روش های مختلفی پاک می شوند ولی محصول شوینده دکتر واش سازگاری با انواع مختلف سطوح را داشته و میتوان برای این مرحله از آن استفاده کرد.

مرحله پنجم ) این مرحله مربوط به پاک کردن پنجره ها و آینه های خودرو می باشد ، استفاده از یک شیشه پاک کن و یک پارچه میکروفیبر می توانند هنگام تمیز کردن سطوح شیشه معجزه کنند.

مرحله ششم ) پاک کردن داشبورد خودرو یکی از مراحل حساس شست و شو می باشد با یک حوله نرم مواد شوینده را روی داشبورد خود توزیع کرده و مالش دهید و بعد از مدت 5 دقیقه با یک پارچه خشک پاک کنید و نتیجه را خواهید دید. بعد از پاک کردن داشبورد از واکس دکترواش جهت درخشندگی بیشتر میتوانید استفاده کنید.

مرحله هفتم ) پاک کردن کنسول خودرو : دکمه ها و کنترل های زیادی که در خودرو وجود دارد می تواند به کابوسی برای تمیز کردن تبدیل شود. گرد و غبار می تواند به هر شکافی وارد شود. برای رفع این مشکل یک ترفند ساده وجود دارد. برای اینکار کافی است تا یک پارچه باریک را به نوک پیچ گوشتی بپیچانید و هرگونه حفره و شکاف را با آن پاک کنید. اگر نگران هستید که پیچ گوشتی فلزی به کنسول شما آسیب برساند ، می توانید به جای آن از یک چاقوی پلاستیکی پیچیده شده در پارچه یا پنبه استفاده کنید.

مرحله هشتم) از محصولات بوگیر یا خوشبوکننده ی اتاق ماشین استفاده کنید اینکار نماینگر شخصیت عالی و پاکیزه شما می باشد و به نوعی نشان می دهد برای مسافران خود احترام خاصی قائل هستید.

این محصول یکی از خاص ترین محصولات برند دکتر واش برای مصرف کنندگانی است که حرفه ای میاندیشند. کنسانتره دکتر واش با فرمولاسیون منحصر بفرد خود سازگار با تمامی سطوح داخلی خودرو اعم از پشمی، پلیمری،چرمی ،لاستیکی و … می باشد. این محصول لذت پاک کردن سطوح را در چند لحظه به مصرف کننده می دهد. این محصول با نسبت 4:1 با آب مخلوط می گردد(4 قسمت آب و یک قسمت مواد توشویی) و با شویندگی خارق العاده خود در مدت زمان کوتاه تاثیر بسزایی در کیفیت توشویی خودرو دارد.