واکس تایر دکتر واش

پاکی و درخشندگی قسمت های مختلف خودرو برای افراد زیادی مهم می باشد و لاستیک خودرو جزء مهم ترین اجزا خودرو می باشد که درخشندگی و تمیز بودن آن تاثیر بسیار مهمی در زیبایی کل خودرو دارد.

انتخاب یک محصول با فرمول شیمیایی مناسب برای بازگرداندن سیاهی منحصر به فرد لاستیک که با گذشت زمان و بر اثر جمع شدن انواع آلودگی ها روی آن از بین می رود ، یک مسئله مهم بوده و باید دقت و سواس زیادی در انتخاب آن خرج کرد.

بررسی مکرر فشار هوا ، چرخش مناسب تایر ها و میزان بودن لاستیک همگی مواردی هستند که به طور مکرر برای محافظت از لاستیک های خودرو انجام می دهیم. ولی محافظت از تایر در برابر عوامل بیرونی مانند اشعه مخرب ماورابنفش خورشید و آلودگی جاده ها بسیار مسئله مهمی بوده و کمتر به ذهن ما میاید.

اکثر افراد برای انجام این کار از محصولات براق کننده موجود در بازار استفاده می کنند که به جزء درخشندگی موقت کاربرد دیگری ندارند.برای اینکه بدانید کدام محصول دارای ویژگی های ذکر شده می باشد به مطالب زیر دقت کنید.

  1. یک واکس تابر خوب باید خاصیت آبرسانی به لاستیک را داشته باشد و آنرا از حالت خشک همیشگی دربیاورد که محصول واکس تایر دکتر واش بر پایه سیلیکون ساخته شده و علاوه بر خاصیت درخشندگی موجب نرمی لاستیک نیز می شود.

  2. یک واکس تایر خوب باید یک محافظ برای لاستیک باشد و از آن در برابر عواملی همچون اشعه نور خورشید ، آلودگی های موجود در سطح جاده ها محفظت کند

  3. یک محصول خوب باید خاصیت پاک کنندگی داشته باشد و بعد از استفاده ، تمیزی ، براق بودن و درخشندگی را در سطح لاستیک به ارمغان بیاورد

  4. از محصولاتی که فقط خاصیت براق کنندگی دارند به هیچ وجه استفاده نکنید زیرا حاوی حلالهای نفتی هستند و در مرور زمان موجب ترک خوردن و خشک شدن لاستیک می شوند.

نحوه استفاده صحیح از واکس تایر

قاعده کلی در استفاده از هر محصولی پیروی و اجرای گام به گام دستورالعمل های خاص مندرج در هر کالا می باشد ولی در این بخش قصد داریم تا تکنیک های ایده آل و تاثیرگذار را برای شما بیان کنیم :

1) استفاده از foam applicators یا ابزارهای کف ساز 

اگر یک محصول براق کننده به شکل اسپری خریداری کردید ابتدا آن را روی میکروفیبر یا حوله تری اسپری کنید ، سپس آن را به دیواره لاستیک خود بمالید. در این حالت کف زیادی تولید شده و موجب درخشندگی یکنواخت تایر خودرو می شود.

2) بعد از اسپری کردن حتما لاستیک را با یک حوله میکروفیبر مالش دهید

مالیدن محصول توسط یک حوله میکروفیبر باعث نفوذ و توزیع آن به تمامی قسمت های تایر شده و عملکرد آنرا بهتر می کند و مرطوب بودن آن روی تایر در مدت زمان بیشتر توصیه نمی شود.

3) به هیچ وجه محصول را روی آج لاستیک پخش نکنید

این کار خیلی خطرناک بوده و بر سیستم ترمز خودرو تاثیر گذاشته و با ایجاد حالت روان کنندگی اصطکاک موجود را از بین برده و منجربه تصادف می شود

4) هنگام استفاده از این محصول عجله نکنید

 دست یابی به نتایج عالی نیازمند صرف وقت و دقت بیشتر در انجام کار می باشد بنابراین در شست و شوی تایر زیاد عجله نکنید و سعی کنید هر چهار لاستیک را به طور کامل با محصول واکس تایر دکتر واش آغشته کنید.

واکس تایر دکتر واش یک محصول بینظیر جهت درخشندگی و نرمی تایر خودرو می باشد که توسط شرکت شیمی صنعت رشد سهند تنها نماینده رسمی محصولات دکتر واش عرضه می شود