تکنیک های شست و شوی موتور خودرو

تمیزی و درخشندگی خودرو یک مسئله بسیار مهم برای همه ی ما می باشد و پاک بودن اتومبیل هنگام رانندگی اعتماد به نفس بالایی به رانندگان می دهد ، ولی همانطور که به ظاهر خودرو اهمیت میدهیم ، پاک بودن قسمت موتور و ابزارآلات خودرو نیز همانقدر مهم می باشد.

پاک بودن موتور و محفظه آن می تواند انجام تعمیرات یا نگهداری را آسان کند و باعث افزایش ظول عمر موتور وسیله نقلیه شما شود.همانطور که میدانید آلودگی جاده و وجود نمک بزرگترین عامل ایجاد زنگ زدگی هستند ، بنابراین شستشوی جای موتور به طور مداوم و منظم میتواند از ایجاد زنگ زدگی جلوگیری کند.رسوبات ، انواع آلودگی ها و چربی ها همگی مواردی هستند که بی توجهی به آنها میتواند به عملکرد و سلامت موتور خودرو آسیب برساند.

در این بخش قصد داریم تا مراحل شست و شوی موتور خودرو را با روش های کاربردی و اصولی آموزش بدهیم.

1) پاکسازی و حذف آلودگی ها و اشیاء گرفتار در محفظه موتور

قبل از شروع به تمیزکردن موتور هرگونه برگ درختان ، اشیاء اضافی یا شاخه درختان که  به تدریج روی محفظه موتور جمع شده و گیر کرده اند را پاکسازی کنید. وجود موارد گفته شده روی موتور در مدت زمان زیاد مسئله کرده و موجب آتش سوزی خواهد شد.

2) محافظت از سیستم الکتزیکی خودرو قبل از شروع شست و شو

اجزای مختلف سیستم الكتریكی اتومبیل از جمله باتری باید به درستی پوشانده و محافظت شود زیرا برخورد آب به این مولفه ها موجب خرابی انها شده و خودرو دچار مشکل اساسی خواهد شد.

3) روشن بودن موتور خودرو به مدت 5 دقیقه

چربی موجود در موتور هنگام گرم شدن بسیار راحت تر پاک می شود. بنابرابن خودرو را روشن کرده و اجازه دهید پنج الی ده دقیقه کار کند. در این حالت  موتور به دمای عملکرد طبیعی می رسد و هرگونه لک خوردگی یا آلودگی آسانتر از بین می رود.

4) استفاده از مواد موتور شویی دکترواش

برای افزایش راندمان کیفی محصول بهتر است که مواد موتور شویی به صورت پودری شکل بر روی سطح خشک موتور اسپری شود بعد از اطمینان از آغشته شدن کامل سطح مورد نظر بعد از گذشت 5 دقیقه با استفاده از آب تحت فشار سطح را آبکشی نمایید

5) مواد موتورشویی را به هیچ وجه روی بدنه خودرو اسپری نکیند.

اسپری این مواد روی قسمت های رنگ شده خودرو یا همان بدنه اتومبیل عواقب جبران ناپذیری خواهد داشت و موجب آسیب جدی به رنگ خودرو شده و علاوه بر از بین بردن درخشندگی خودرو باعث تغیر رنگ هم خواهد شد.

6) اجازه دهید مواد چربی زدا سه الی پنج دقیقه روی خودرو بماند

مواد موتورشویی با خوردن لکه های موجود در موتور کار می کند. برای موتورهای نسبتاً کثیف ، سه دقیقه کافی است ولی برای موتورهای کثیف ، اجازه دهید چربی گیر قبل از شستشو به مدت پنج دقیقه روی موتور بماند.

7) از یک برس سفت و سخت برای مالیدن چربی زدا روی محفظه و موتور استفاده کنید.

اسکراب کردن مواد موتور شویی دکتر واش روی موتورهای آلوده باعث علمکرد هر چه بهتر چربی گیر شده و رسوبات آنرا بسیار عالی از بین می برد سعی کنید از دستکش و محافظ چشم برای انجام اینکار استفاده کنید.

8) مرحله آخر و شست و شوی موتور با آب

برای شستشوی موتور از شلنگ فشار قوی استفاده نکنید ، زیرا ممکن است به سیم کشی خودرو آسیب برساند یا به محافظ هایی که برای پوشش الکترونیکی استفاده کرده اید نفوذ کند. یک شلنگ باغی معمولی که  باعث شستشوی موثر موتور و از بین رفتن بیشتر آلودگی ها می شود استفاده کنید. 

این محصول جز پرفروش ترین محصولات دکتر واش می باشد از ویژگی های این محصول سازگار بودن آن برای انواع متریالهای فلزی (جنس فلزات مختلف اعم از آلومینیوم و فولاد و چدن و …) و انواع پوشش های پلیمری و لاستیکی می باشد و هیچ گونه خوردگی و آسیبی را ایجاد نمیکند. از ویژگی های دیگر این محصول شستشو سریع و آسان موتور خودرو از آلودگی ها می باشد