بهترین روش تمیز کردن لاستیک ماشین

بهترین روش تمیز کردن لاستیک ماشین

امروزه با قیمت های بالای خودرو و در بازار آزاد هزینه های بسیار زیادی برای خرید خودرو پرداخت می شود و افراد بسیار زیادی همه روزه در حال خرید ماشین هستند هرچقدر که موتور و قسمت های فنی ماشین از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است ظاهر ماشین نیز همانگونه می باشد و باید به صورت مداوم شستشو و نگه داری شود.

اما زیبایی تنها با داشتن بدنه تمیز به دست نمی آید هرچقدر که بدنه ماشین شما تمیز و براق باشد کثیف بودن تایر ها (لاستیک های ماشین ) این جذابیت در ماشین را از بین می برد.

داشتن لاستیک و تایر های تمیز باعث مقاوم شدن تایر ماشین در برابر ترک خوردگی ، هوازدگی و عمر بیشتر تایر می شود همچنین اگر روش تمیز کردن لاستیک ماشین به درستی انجام نشود ممکن است که به بالانس روکار خودرو آسیب بزند و این عمل موجب خوردگی لاستیک و همچنین به هم خوردن تعادل ماشین در سرعت های بالا می شود.

 همانطور که میدانید لاستیک‌ های اتومبیل، به عنوان یکی از عناصر مهم و بحرانی در عملکرد و ایمنی خودرو، نقش بسزایی در رانندگی ما دارند پس نگهداری و تمیز کردن آنها نیز از اهمیت بسزایی برخوردار است.

در ادامه این مقاله بهترین روش تمیز کردن لاستیک ماشین توضیح داده می‌شود تا شما بتوانید مانند یک متخصص این کار را انجام دهید.

آموزش بهترین روش تمیز کردن تایر خودرو

آموزش بهترین روش تمیز کردن تایر خودرو

بهترین روش تمیز کردن لاستیک ماشین با آب و لاستیک

اول از همه وسایل مورد نیاز برای تمیز کردن لاستیک ماشین را فراهم می کنیم. دستمال ،پارچه یا حوله، برس شستشو، آب، مواد شوینده مانند هاله و ریکا و … ، واکس تایر ترجیحا نانو تا لاستیک حالت نرم و لاستیکی خود را حفظ کند و تیره تر دیده شود، اسفنج وسایل مورد نیاز برای بهترین روش تمیز کردن لاستیک ماشین هستند.

ابتدا با دستمال و یا پارچه گرد و خاک های روی تایر را پاک کنید تا در هنگام خشک شدن مشکل لکه های سفید روی لاستیک ها نداشته باشیم .

سپس با استفاده از شوینده که آماده کرده اید تمام سطح تایر را اسپری کنید و به مدت 2 الی 3 دیقه بگذارید روی تایر بماند تا مواد به صورت کامل جذب رگ و ریش های تایر شود و به همه جای سطح تایر برسد. پس از اینکه شوینده را به تایر زدید با اسفنجی که در دست دارید روی تایر بمالید تا گل و لای نرم شده روی لاستیک در شوینده ای که اسپری کرده بودید حل شود.

سپس یکبار با آب تایر و لاستیک را شسته و دوباره مواد شوینده را روی لاستیک اسپری کنید و به مدت یک دقیقه منتظر بمانید از آنجایی که لاستیک های ماشین دارای فرو رفتگی و برجستگی هایی هستند ( عاج های لاستیک) با استفاده از برس یک بار دیگر تمام سطح لاستیک ماشین را بمالید تا گل و لای مانده در این قسمت ها نیز به صورت کامل پاک شوند .

دقت داشته باشید که فشاری که به برس میاورید نباید زیاد باشد و با فشار ملایم باید این کار را انجام دهید زیرا فشار زیاد به برس باعث ساییدگی در هنگام تمیز کردن لاستیک ماشین می شود و این ساییدگی ها به مرور باعث ایجاد نشتی در تایر می شود .

سپس دوباره با فشار آب قوی تایر ماشین را بشویید در صورتی که هنوز روی تایر کثیفی مشاهده می کنید یک بار دیگر مراحل بهترین روش تمیز کردن لاستیک ماشین را تکرار کنید و از شوینده استفاده کنید. پس از پایان تمیز کردن لاستیک ماشین آن را با استفاده از یک حوله یا پارچه خشک کنید و صبر کنید تا لاستیک ها به صورت کامل خشک شوند.

پس از خشک شدن تایر ها اسپری نانو و واکس براق کننده را به لاستیک بزنید و سپس به آرامی با استفاده از اسفنج یا دستمال آن را به همه جای سطح لاستیک بمالید تا به صورت کامل براق شود پس از آن واکس تایر را بر روی لاستیک بزنید و یک بار دیگر آن را به تمامی سطح تایر بمالید تا تیرگی تایر خود را نشان دهد .

یکی دیگر از بهترین روش تمیز کردن تایر ماشین با استفاده از اسپری های موجود

بهترین روش تمیز کردن تایر ماشین با استفاده از اسپری های موجود​

در این روش با استفاده از اسپری های پاک کننده تایر به تمیز کردن تایر های ماشین می پردازیم.

ابتدا با یک دستمال خاک های روی تایر را پاک کنید تا اسپری بتواند به درستی عمل کند. سپس اسپری شستشوی تایر ماشین را برداشته و آن را به روی یک اسفنج اسپری کنید و پس از آن اسفنج را با فشار ملایم به لاستیک های ماشین بمالید تا مواد شوینده اسپری بر روی سطح تایر کاملا بنشیند.

سپس با آب فشار قوی یک بار تایر را تمیز کنید و پس از آن دوباره اسپری کنید تا کثیفی های مانده روی سطح تایر از بین برود در این روش گرد گیری اولیه بسیار مهم است اگر لکه های خاک روی تایر بماند اسپری شستشو نمیتواند همه سطح تایر عمل کند و لکه هایی باقی می ماند.

 دقت کنید که اسپری شستشو را به بدنه ماشین نزنید زیرا این اسپری ها ممکن است که به رنگ ماشین آسیب بزنند.

روش سیاه کردن تایر و لاستیک ماشین

روش سیاه کردن تایر و لاستیک ماشین

چندین روش برای سیاه کردن تایر ماشین وجود دارد که اولین مورد استفاده از نوشابه است.

این روش بسیار رایج می باشد اما استفاده از نوشابه برای سیاه کردن تایر ماشین به مرور زمان باعث ایجاد ترک های ریز در لاستیک و همچنین خشک شدن آن می شود. به همین دلیل استفاده از اسپری های نانو و واکس ها برای سیاه کردن تایر توصیه می شود.

استفاده از واکس ها و اسپری های نانو باعث نرم شدن لاستیک و براق شدن آن می شود به دلیل استاندارد های ساخت واکس ها و اسپری های نانو آسیب به تایر ماشین تا حد زیادی پایین می آید و استفاده از اسپری های نانو توصیه می شود.

با این حال ما در این مقاله بهترین روش تمیز کردن لاستیک و سیاه کردن تایر با نوشابه را نیز برای شما توضیح می دهیم .

سیاه کردن تایر و لاستیک با استفاده از نوشابه

سیاه کردن تایر و لاستیک با استفاده از نوشابه

برای این کار شما به نوشابه سیاه ، اسفنج و قند نیاز دارید . ابتدا نوشابه خریداری شده در یک ظرف ریخته و آن را روی اجاق گاز قرار دهید نوشابه را به مدت 10 الی 15 دقیقه حرارت دهید توجه داشته باشید که درب ظرف را ببندید تا تبخیر نشود.

سپس چند حبه قند را در داخل نوشابه انداخته و آن را هم بزنید تا به طور کامل در نوشابه حل شود. پس از اینکه قند ها در نوشابه حل شد محلول را در ظرف اسپری بریزید و بگذارید تا سرد شود.

حالا می توانید محلول ساخته شده را به تایر اسپری کرده و با استفاده از یک اسفنج و یا پارچه به سطح تایر بمالید. دقت کنید که محلول را زیاد اسپری نکنید زیرا همانطور که گفته شد با مرور زمان باعث کاسته شدن کیفیت تایر می شود.

همچنین قبل از اسپری کردن باید مراحل بهترین روش تمیز کردن لاستیک ماشین را به صورت کامل انجام دهید تا گرد و غباری روی تایر نماند.

سیاه کردن تایر و لاستیک ماشین با استفاده از اسپری نانو

سیاه کردن تایر و لاستیک ماشین با استفاده از اسپری نانو

همانطور که در اول مقاله اشاره شد تمیز کردن لاستیک های ماشین و سیاه کردن آنها به زیبایی ماشین کمک شایانی می کند.

از سمت دیگر استفاده از روش های قدیمی مانند روش نوشابه باعث آسیب رساندن به لاستیک ها می شود پس بهتر است که از روش های نوین برای سیاه کردن تایر و لاستیک ماشین استفاده کنید .

اسپری های نانو یکی از بهترین روش ها برای سیاه کردن تایر ماشین می باشند که امروزه طرفداران زیادی را دارند استفاده از اسپری نانو مناسب به افزایش طول عمر لاستیک و همچنین عملکرد و نرمی آن تاثیر زیادی دارد پس باید در انتخاب اسپری نانو دقت بسیار زیادی بکنیم.

شرکت دانش بنیان شیمی صنعت از تولید کننده های نانو با کیفیت بسیار بالا در ایران و خارج از کشور می باشد که با استفاده از استاندارد های روز دنیا به تولید انواع اسپری های نانو برای سیاه کردن تایر ماشین می پردازد.

این شرکت با تجربه ای چندان ساله و با کمک متخصصین خود اسپری نانو با کیفیت را تولید و به مردم ایران عرضه می کند همچنین مزیت فوق العاده اسپری دکتر واش در مدت زمان تاثیر و باقی ماندن آن روی تایر می باشد که شما را به وجد می آورد .

شما میتوانید با کلیک روی دکمه زیر محصول اسپری نانو دکتر واش را تهیه کنید و تاثیر آن را روی تایر های خود مشاهده کنید.

برای سیاه کردن تایر و لاستیک های ماشین با استفاده از اسپری نانو ابتدا باید آن را با روش هایی که در ابتدای مقاله برای بهترین روش تمیز کردن لاستیک ماشین گفته شد تمیز کنید و منتظر بمانید تا تایر ها خشک شوند .

سپس اسپری نانو دکتر واش را روی تایر ها اسپری کرد و 1 الی 2 دقیقه منتظر بمانید تا اسپری تاثیر خود را روی تایر بگذارد سپس با استفاده از دستمال یا اسفنج به آرامی روی تایر ها بمالید و سعی کنید همه سطح تایر را با دستمال مالیده باشید به همین راحتی تایر های شما سیاه می شود.

نتیجه گیری :

نتیجه گیری

تمیز کردن لاستیک های ماشین یک فعالیت مهم و ضروری برای حفظ و نگهداری مناسب از لاستیک ها و حفظ ظاهر و زیبایی خودرو است.

در این مقاله، به بررسی بهترین روش های تمیز کردن لاستیک ماشین ، تجهیزات مورد نیاز و نکات کلیدی در انجام این فعالیت (بهترین روش تمیز کردن لاستیک ماشین) پرداختیم و انواع بهترین روش تمیز کردن لاستیک های ماشین را به شما یاد دادیم.

 همچنین در این مقاله به بررسی سیاه کردن تایر ماشین نیز پرداختیم و انواع روش های آن را نیز برای شما نام بردیم امیدوارم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
پیمایش به بالا
باز کردن چت
1
Scan the code
پشتیبانی شیمی صنعت
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟